Gullsnitt - de beste reklamebildene fra 2009

GULL i kategorien REKLAMEKAMPANJE og Årets Grand Prix:
Fotograf Espen Nersveen alias Heia Espen (www.heiaespen.com), for Radio Norge
Byrå: Los & Co, AD: Maria Myhre/Marit Rui, Stylist: Kjersti Andreassen

Juryen begrunner valget slik:

"Denne kampanjen er basert på en fantastisk idé. Vi er blitt bedt om å juryere den beste kampanjen ut fra fotografiets kvaliteter. Det fotografiske er mesterlig utført, og kampanjen en soleklar vinner. "




SØLV i kategorien REKLAMEKAMPANJE:
Fotograf Marcel Leliënhof (www.tinagent.com), for Kikkut/Amnesty International.
Byrå: Kikkut Reklamebyrå, AD: Stig Eilert Svendsen, Stylist:

BRONSE i kategorien REKLAMEKAMPANJE:
Fotograf Espen Nersveen alias Heia Espen (http://www.heiaespen.com), for Litteraturhuset.
Byrå: DDB, AD: Maria Myhre / Marit Rui.

GULL i kategorien MOTE:
Fotograf Kim Jakobsen To (www.kimjakobsento.com), for Izzue/I.T.
Byrå: I.T, Stylist: Anna Trevelyan

SØLV i kategorien MOTE:
Fotograf Ole Marius Fossen (www.olemariusfossen.com), for SVA Magazine,
Stylist: Rikke Straus

BRONSE i kategorien MOTE:
Fotograf Lars Petter Pettersen (www.petterpettersen.com), for Oslo Fashion Week,
Stylist: Connie Berg

GULL i kategorien PORTRETT:
Fotograf Sigurd Fandango (www.fandangofoto.no), for Dagbladet Magasinet.

SØLV i kategorien PORTRETT:
Fotograf Jonathan Stone (http://www.fotostone.no), for Trondheim Modelflyklubb.

BRONSE i kategorien PORTRETT:
Fotograf Fredrik Arff (fredrikarff.com), for Det Norske Teatret.

GULL i kategorien MUSIKK:
Fotograf Sigve Aspelund (www.tinagent.no), for Massiv.

SØLV i kategorien MUSIKK:
Fotograf Steffen Aaland (www.steffenaaland.com), for Rektor. Byrå: Lo Tech D/A, AD: Jenny Solem Vikra / Marthe Konradsen.

BRONSE i kategorien MUSIKK:
Fotograf Pål Laukli (www.tinagent.com), for Oslo Records, AD: Martin Yang Stousland/Christian Bielke.

GULL i kategorien ARKITEKTUR:
Fotograf Ketil Jacobsen (www.fotografica.no), for Zinc as.

SØLV i kategorien ARKITEKTUR:
Fotograf Damian Heinich (www.damianheinisch.com), for vogtwiig. Byrå: Rayon design, AD: Ben Goss.

BRONSE i kategorien ARKITEKTUR:
Fotograf Damian Heinich (www.damianheinisch.com), for blindeforbundet. AD: dhita siauw.

GULL i kategorien NÆRINGSLIV / PROFIL:
Fotograf Heidi Widerøe (www.heidiwideroe.com), for Innovasjon Norge.

SØLV i kategorien NÆRINGSLIV / PROFIL:
Fotograf Fred Jonny (tm) (www.fredjonny.com), for Devold of Norway.
Byrå: Havnevik, AD: Mary-Ellen Brandal/Robert Dalen, Stylist: Laila Gjerdsbakk

BRONSE i kategorien NÆRINGSLIV / PROFIL:
Fotograf Lillian Jonassen (www.fotografjonassen.no), for Renas.
Byrå: Geelmuyden Kiese, AD: Marianne Stepaschko.

GULL i kategorien EGET ARBEID:
Fotograf Øyvind Hjelmen (www.oyvindhjelmen.com)

SØLV i kategorien EGET ARBEID:
Fotograf Bjørn Brochmann vs. Damian Heinich (www.commandogroup.no)

BRONSE i kategorien EGET ARBEID:
Fotograf Turi Aksdal (www.akyri.no)

GULL i kategorien ÅRETS NYKOMMER:
Fotograf IDA BREKKE (www.idabrekke.com)

SØLV i kategorien ÅRETS NYKOMMER:
Fotograf Hebe Robinson fra Bilder Nordic

BRONSE i kategorien ÅRETS NYKOMMER:
Fotograf Hilde Mesics Kleven (www.hildemesics.com) fra Bilder Nordic.

GULL i kategorien BYRÅPRISEN:
Byrå: Kitchen for Flytoget, AD: Per-Erik Jarl.
Fotograf Tommy Normann & Taylor James.

SØLV i kategorien BYRÅPRISEN:
Byrå: TRY for Volkswagen v/Irene Solstad, AD: Thorbjørn Ruud/Petter Bryde/Thomas Bråten.
Fotograf Amanda Hall.

BRONSE i kategorien BYRÅPRISEN:
Byrå: Los&Co, for Radio Norge. AD: Maria Myhre/Marit Rui, Stylist: Kjersti Andreassen.
Fotograf Espen Nersveen alias Heia Espen (http://www.heiaespen.com).


GULL i kategorien PRODUKT:
Fotograf Per Finne (www.perfinne.no), for Kari Traa AS.

SØLV i kategorien PRODUKT:
Fotograf Erik Fuglseth (www.erikfuglseth.no), for Norlys.

BRONSE i kategorien PRODUKT:
Fotograf Erik Fuglseth (www.erikfuglseth.no), for Norlys.

GULL i kategorien MAT/DRIKKE:
Fotograf Ida Brekke (www.idabrekke.com), for Nespresso ved Pr-Operatørene ved Bente Birkeland.

SØLV i kategorien MAT/DRIKKE:
Fotograf Lisa Westgaard (tinagent.com), for Teft Design / ICA Norge.
Byrå: Teft Design, AD: Hans Havdal / Heléna Schütz, Stylist: Tonje Holtungen

BRONSE i kategorien MAT/DRIKKE:
Fotograf Lisa Westgaard (tinagent.com), for Teft Design / ICA Norge.
Byrå: Teft Design, AD: Hans Havdal / Heléna Schütz, Stylist: Tonje Holtungen

Del dette med andre:

Legg inn en kommentar

 
Copyright © Digital  fotografering. Designet av OddThemes | Distribuert av Gooyaabi Templates